Rok 2022 byl ve znamení obchodů, dokončených akvizic, z oblasti zdravotnictví. Konkrétně v této oblasti byly dokončeny tři akvizice. Avšak ani ostatní obory nezůstávají pozadu...
Zdravotnictví je dalším oborem, který hýbe trhem fúzí a akvizic. Cítíme velmi silné signály, které směřují k čím dál tím větší konsolidaci trhu. Pandemie koronaviru jen urychlila některé procesy, které vedly k rozhodnutí, zejména menších poskytovatelů zdravotní péče, prodat své majetkové podíly společnostem, jež mají možnost lépe reagovat na změny. Současní soukromí poskytovatelé zdravotní péče čelí především vysokým nákladům na zajištění personálu a také digitalizaci. Právě probíhající doba prověřuje poskytovatele s úrovní digitálních služeb a především zabezpečení.
Investiční vehikl Majorelle Investments Daniela Křetínského a Gabriela Naouriho zdvojnásobil svou účast v nábytkářském řetězci Maisons du Monde.
Investor Daniel Křetínský je dál aktivní ve Francii. Investiční holding Majorelle Investments, který ovládá spolu s investičním bankéřem Gabrielem Naourim, zdvojnásobil svůj podíl v maloobchodním řetězci Maisons du Monde. Informaci pro SZ Byznys potvrdil mluvčí Křetínského EPH Daniel Častvaj.
Meziročně se HDP v eurozóně propadl o pět procent.
Eurostatistici mírně vylepšili původní odhady vývoje ekonomiky, ve čtvrtém kvartálu se meziročně propadla o pět procent. Česko hlásilo stejný údaj.
Ekonomika eurozóny podle zpřesněné zprávy ve čtvrtém čtvrtletí klesla méně, než se čekalo. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se hrubý domácí produkt (HDP) zemí platících eurem snížil o 0,6 procenta a meziročně o pět procent. První rychlý odhad Eurostatu počítal s mezičtvrtletním poklesem o 0,7 procenta a meziročním o 5,1 procenta.
Výprodej firem pomalu začíná. Experti ze společnosti KPMG teď mají na svém seznamu asi dvacítku společností, které by jejich majitelé rádi prodali. Důvodem přitom není jen pandemie, ale často i generační obměny.
Na jaře loňského roku se s příchodem covidové pandemie v Česku zastavil trh fúzí a akvizic. Pak se ale prodejci i investoři naučili fungovat v novém světě a trh se začal vracet do normálu. Loňský rok sice skončil 20-30 procent pod očekáváním, ale letos už experti předpovídají výrazné oživení a růst. Výprodej totiž právě začal.
E-shopy prožívají skvostné časy. Zavřené obchody jim letos už podruhé přihrály nové zákazníky a k tomu se naplno rozjíždí vánoční šílenství. Co se nejvíc kupuje a kolik budou letos Češi za dárky utrácet?
"Nechtěl jsem nic zmeškat. Čekám, že to letos bude masakr, a proto jsem objednal dárky pro kluky už teď. Nakupuji na Dráčiku, mají tam nízké ceny a takzvanou pohádkovou kartu, na kterou je výrazná sleva, takže jsem místo asi šesti a půl tisíce korun platil jen 5 300," pochvaluje si Roman, otec dvou synů, jak se dobře a zavčas zbavil stresů z pozdějšího shánění dárků pro své děti.
Softwarový gigant Salesforce oznámil akvizici týmového komunikačního nástroje Slack za v přepočtu více než půl bilionu (590 miliard) korun. Jde o jednu z největších akvizic svého druhu. Podle odborníků se tím Salesforce snaží posílit svou pozici v cloudu vůči Microsoftu.
Americká společnost Salesforce, která se specializuje na cloudové služby pro firemní zákazníky, oznámilaakvizici softwarové firmy Slack Technologies za celkovou sumu přibližně 27,7 miliard dolarů (cca 590 miliard korun). Část peněz dostanou akcionáři Slacku v hotovosti a část prostřednictvím akcií firmy Salesforce.
Začátek koronavirové pandemie uchopili někteří lidé jako příležitost investovat, což se v mnoha případech vyplatilo. Jak ale vypadá situace s investicemi po více než půl roce, co covid-19 zásadně ovlivňuje světovou ekonomiku?
Při investování je důležité mít plán - a toho se jasně držet. Potenciální investor by měl vědět, co je jeho cílem a proč vůbec chce investovat. Myslet by měl také na to, že neinvestuje proto, aby se mu prostředky zhodnotily okamžitě. Tento proces vyžaduje svůj čas. Investování na krátkou dobu se málokdy vyplácí, to už je lepší své úspory vložit dočasně jen na spořicí účet.