Zvolte jazyk

Rok 2022 byl ve znamení obchodů, dokončených akvizic, z oblasti zdravotnictví. Konkrétně v této oblasti byly dokončeny tři akvizice. Avšak ani ostatní obory nezůstávají pozadu...

Stále jsme aktivní a máme mandáty v oblasti strojírenství a energetiky, malé vodní a fotovoltaické elektrárny. Našimi klienty jsou společnosti působící na území nejen České republiky, ale i Evropy. Momentálně obsluhujeme klienty ze Slovenska, Lotyšska, Polska, Maďarska a Velké Británie.

Naší silnou stránkou zůstává špičková kvalita prováděných finančních prověrek a strategie vyjednávání. Jsme velmi potěšeni tím, že prakticky z každé ukončené transakce máme další dva klienty, a to jak prodávajícího, tak kupujícího, kterým dál radíme v jejich obchodních transakcích. Jejich spokojenosti si vážíme.

Nesdílíme s kolegy z naší branže názor, že transakcí na poli M&A ubývá. Naopak. U nás v současné době převyšuje počet tzv. buy mandátů před sell mandáty. Podnikatelé a společnosti jsou připraveni k novým akvizicím a máme pocit, že představy prodávajících, zejména pak představy o kupní ceně, se díky současné době hodně zreálnily.

Nové příležitosti na trhu nás vedou k posílení týmu na poli nemovitostí. Mnohdy jde sice také o prodeje majetkových účastí, nicméně hlavními aktivy zde bývají reality. Hledáme speciální možnosti, jak pro prodávající, tak pro kupující, k dosažení nejlepšího výsledku.

Rok 2023 začal opravdu rázně v podobě nových mandátů s klienty, pro které připravujeme vstup investorů, vstup na nové světové trhy nebo pokračujeme v podobě post transakčního poradenství, které se stává čím dál tím více aktuální.

 

  • Autor: FINQUEST group s.r.o.